BAFRA GİADDAN YİBO ÖĞRENCİLERİNE YARDIM

BAFRA GİAD'DAN YİBO ÖĞRENCİLERİNE YARDIM

BAFRA GİAD'DAN YİBO ÖĞRENCİLERİNE YARDIM

A+A-

 Bafra Genç İşadamları Derneği (Bafra GİAD), Çetinkaya Beldesi'nde bulunan İMKB Şehit Erol Haspolat Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (YİBO) öğrenim gören 101 öğrenciye kışlık giysi, ayakkabı ve bot desteğinde bulundu.
Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla'nın da katıldığı etkinlik için okul salonunda bir program düzenlendi. Programda için Çetinkaya İMKB Şehit Erol Haspolat Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Koparan ve Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla okul hakkında kaymakam Katırcı'ya bilgi verdi. Yardım malzemesi dağıtım programında konuşan Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, "Bafra GİAD'ın bu projesini çok anlamlı bulduk. Çetinkaya İMKB Şehit Erol Haspolat YİBO'da okuyan 101
minik öğrencimize hediyelerini getirdik. Bu tür çalışmaları belli aralıklarla sürdüreceğiz. Bu öğrencilerimiz devletimizin güvencesi altındadırlar. YİBO'da eğitim-öğretim gören öğrencilerimiz ailelerinden ayrı olabilirler. Fakat Devletimizin Kurumları her zaman onların yanındadır. Bafra GİAD'a bu anlamlı desteklerinden dolayı teşekkür ederim'' dedi.
Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, ''Bafra GİAD olarak tüm yönetim kurulu ve üye arkadaşlarımız ile birlikte dernek olarak Bafra ve bölgesinde örnek oluşturmaya çalışıyoruz. Onun içinde projeler üretiyoruz. Çetinkaya İMKB Şehit Erol Haspolat YİBO'da okuyan minik gönüllere, öğrenci kardeşlerimize destek olmak istedik. 101 öğrenciye kışlık giysi ve ayakkabı desteği sağladık. Bu öğrencilerimiz artık bizim birer kardeşimiz olmuşlardır. Bundan sonra da her türlü desteğimiz sürecektir.
Bizler onlardan sadece bir söz almak istiyoruz. Çok çalışsınlar, Bafra'mıza, ailelerine ve Türkiye'mize örnek birer kişi olsunlar. Türkiye'mizin geleceğini oluştursunlar. Başarıları daim olsun'' şeklinde konuştu.
Çetinkaya İMKB Şehit Erol Haspolat YİBO Görsel Sanatlar Öğretmeni Nuriddin Çelenk, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı'ya sürpriz yaparak karakalem çalışması resmini hediye etti. Konuşmalardan sonra ise Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, Eşi Hacer Katırcı, Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Jnd. Bnb. Serdal Şahin, Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, eşleri, Bafra protokolü ve eşleri tarafından öğrencilere hediyeleri verildi.
Yardım dağıtım programına ayrıca Bafra Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Necmettin Özel, Bafra İlçe Özel İdare Müdürü Yakup Tulum ile okul idarecileri, okul öğretmenleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. YİBO'daki programdan sonra ise Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve eşinin daveti üzerine Bafra Öğretmenevi ve ASO'da öğrencilere Bafra pidesi ikramında bulunuldu.
Yemekten sonra ise Bafra Belediyesi Cep Sineması İşletmecisi Süleyman Göksel bir jest yaparak 101 YİBO Öğrencisi ve Okul İdarecileri, öğretmenlerine ücretsiz ''Anadolu Kartalları'' filmini seyrettirdi. Öğrencilerin ise gözlerinden mutlulukları okunuyordu.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.