DEVLET HASTANESİ EMAR CİHAZINA KAVUŞTU.

DEVLET HASTANESİ EMAR CİHAZINA KAVUŞTU.

Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi bünyesinde 1.5 tesla MR (Magnetic Resonans) cihazı ile hasta kabul işlemleri başlatıldı.

A+A-

Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi tarafından 2 Milyon TL.’ye Bafra’ya kazandırılan 1.5 tesla MR (Magnetic Resonans) cihazı Bafralı vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Daha önce Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesine Bafralı ve diğer ilçelerden gelen hastaların Samsun’a sevkleri yapılırken bundan sonra sadece hastaların sevksiz bir şekilde MR çekim işlemleri Bafra’da yapılacak.

Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Davut Çepni, Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi’ne kazandırdıkları yeni Emar cihazı ve diyaliz cihazları hakkında basın toplantısı düzenledi.

Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Davut Çepni,  basın toplantısında yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çepni ilk olarak Hastanenin Misyonu ve Vizyonu hakkında bilgi verdi.

Çepni,’’MİSYONUMUZ; Hastalarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek için gerekli proje ve politikalar oluşturmak, çalışanlarımızın verimliliklerini arttırıcı çalışmalar yapmaktır. VİZYONUMUZ; Sağlık hizmetleri sunumunda kalite standartlarını yakalayarak hasta memnuniyetini yükseltmek ve örnek hastane olmaktır.’’dedi.

Açıklamlarına devam eden Başhekim Çepni,"Biz, Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi olarak çoğunuzun bildiği gibi en ileri teknolojiyi,  Bafra'da sağlık hizmetleri konusunda halkımıza sunmak için bir uğraş veriyoruz. Göreve geldiğimiz yıldan itibaren, yani; 2004 yılından itibaren hastanemize birçok yenilik getirdik. Hastanemizin bugünkü konumu itibariyle, gerek personel, gerek doktor sayısı, gerek hasta kapasitesi yönünden oldukça ileri bir seviyeye ulaşmış durumdadır. Fiziksel alanımızın yetersiz olmasına rağmen günlük hasta potansiyelimiz, iki bin civarındadır. Hastalarımız sadece Bafra'dan değil, çevre il ve ilçelerden de bizlere hasta akını olmaktadır. Teknolojik olarak hastanemizde gerekli olan tüm cihazlar temin edilmiştir. Eksiğimiz Emar cihazıydı. Bununla ilgili prosedürler gereği Bafra'da bir tane olduğundan, ikincisi verilmiyordu. Biz, bu engeli aşmak için bir buçuk yıldır, uğraş verdik. Bu izni Sağlık Bakanımız Recep Akdağ'ın emriyle aldık. Kendi hastanemizin döner sermayesi kaynaklarından cihazımızı kurduk. Kurban bayramından sonra halkımızın hizmetine sunduk. Emar cihazımız ileri teknoloji cihazdır. Artık bundan sonra Bafralı Emar için Samsun'a gitmeyecek, burada günlük beklemeden ilaçlı olanlar bir gün sonra olmak üzere Emar çekilecektir. Hastanemize kazandırdığımız, tüm bu cihazlar halkımızın sağlığını yakından takip etmek ve insanlarımızı sağlıklarına kavuşturmak içindir. Bu amaçla elimizden geldiğince vatandaşımıza hizmete devam edeceğiz. 21. yüzyılın modern, Emar cihazını ve gerekli olan 10 adet yeni diyaliz cihazlarını Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi’ne kazandırarak halkımızın hizmetine sunduk. Ayrıca biz, yeni yapılmakta olan devlet hastanemizin inşaat çalışmalarını da günlük olarak takip ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç'ın Bafra'ya geldiğinde gündeme getirdiğimiz, yeni hastanemizde teknik detayları, değişikliklerin onaylanması için Ankara'da arkadaşlarımız mevcut, inşaat dairesi ile onaylatıp, işleme koyacağız. Hastanemizde halkımıza sağlık hizmetini sunarken hiçbir şeyi esirgemedik. Gece, gündüz tüm arkadaşlarımızla çalışarak, hizmetin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın hizmeti sahiplenmesini, eksikler varsa, bize doğrudan gelerek, çalışmalarımıza katkı sağlamalarını istiyoruz. Herkesin katkısıyla burada başaramayacağımız herhangi bir sorun olacağını da düşünmüyorum. Şu anda rahatlıkla söylüyorum, tetkik imkanlar açısından günlük veri aktarımı, ya da günlük netice verme acısından, Samsun'da en önde giden hastanelerdeniz. Bu bakımdan rahatız ve huzurluyuz.’’dedi.

 

Konuşmasına, Sağlıkta aradığınız her şey burada diyerek devam eden,Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi Baş Hekimi Davut ÇEPNİ Hastalarımızın Sağlıklı ve rahat bir ortamda olması için Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi Olarak Sağlık Araçlarını Ardı Ardına Hastanemize Getirmenin ve hizmetin En İyisini Sunmanın da Haklı Gururu İçindeyiz,Yaptığımız Hizmetler Bafra ve Bölge İnsanımızın Sağlığı İçin ; Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanemize Kazandırdığımız Tüm Bu Cihazlar Halkımızın Sağlığını Yakından Takip Etmek ve İnsanlarımız Sağlıklarına Kavuşturmak içindir. Ayrıca  Elimizden Gelen Hizmeti de Ardımıza Koymadan Devam Edeceğiz.

Bafra halkına hizmet veren Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi çağdaş ve modern tedavi yöntemlerini bölgenin tüm sağlık kuruluşlarından önce devlet hastanemize getirmiş olmanın haklı gururunda yaşamaktayız. 21. yüzyılın modern, MR CİHAZINI ve gerekli olan 10 Adet Yeni Diyaliz Cihazlarını Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesine kazandırarak halkımızın Hizmetine sunduk. Bunun yanı sırada Bafra ve bölgedeki hastalarımızı Samsun’a göndererek zaman kaybından da kurtararak Yeni MR ve Diyaliz cihazını Hastanemiz de Hizmete başladığını da buradan Müjdesini vermek istiyorum. Bölgede hastanemizin özelliği; taşıdığı yükün, “İnsan sağlığı” olduğunun farkında olduğudur. 2011 yılı içerisinde SAMSUN Bölgesindeki hastanelerden hatta Acil Serviste ANKARA Dış Kapı Hastanesi Kadar Hasta Bakılmıştır. TÜRKİYE Genelinde Borcu Olmayan 25 Hastaneden birisiyiz. Fiziksel alanımızın yeterli olmamasına rağmen Günlük hasta bakım potansiyelimiz 2000 civarındadır ve bu oldukça yoğun bir taleptir. Biz sadece Bafra’mızdan değil etrafımızdaki il ve ilçelerden de Hasta akımı olmaktadır. Teknolojik olarak hastanemizde tüm gerekli olan cihazlar temin edilmiştir, Eksiğimiz EMAR Cihazımızdı EMAR la İlgili Prosedür gereği Bafra’da İlçelerde bir tane olduğunda 2. sinin verilmediği Ve bu engeli aşmak için bir buçuk yıldır uğraş verdik ve bu izni Sayın Bakanımızın emri ile aldık. Kendi hastanemizin de döner sermayesi olan kaynaklarımızdan faydalanarak cihazımızı alarak ihalemizi bitirdik. İleri bir teknoloji olan EMAR Cihazımızla birlikte Hastanemizde hastalarımız günlük beklemeden ilaçlı olanlar bir gün sonra olmak üzere EMAR Çekilecektir. Bunun Yanı Sırada Diyalizimizde Yıllardır kullandığız Cihazlarımız Eskimişti yeni olarak ta 10 Adet Diyaliz cihazında Hizmete sunduk. Hastanemizde Halkımıza Sağlık Hizmetini Sunarken Hiçbir şeyi Esirgemedik ve gece gündüz tüm arkadaşlarımızla birlikte Çalışarak Hizmetin kalitesini sunmaya çalışıyoruz.’’diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından Bafra Nafiz Kurt Devlet Hastanesi Başhekimi Davut Çepni, yeni kurulan Emar cihazı ve 10 adet diyaliz cihazının servislerini basın mensupları ile gezdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.