BAFRA BASINI PROTOKOLÜYLE

BAFRA BASINI PROTOKOLÜYLE

Bafra’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları, Bafra protokolüyle bir araya geldi.

A+A-

Bafra Orta Karadeniz Gazeteciler Derneği tarafından organize edilen ‘birlik, beraberlik ve kaynaşma’ yemeğinde Bafra protokolüyle, Bafra’da görev yapan ulusal ve yerel gazeteciler yemekte bir araya geldi. 

    Bafra Öğretmenevinde organize edilen yemeğe; Bafra İlçe Kaymakamı Ali Katırcı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Bafra Ağır Ceza
Mahkemesi Başkanı Hüseyin Öztürk, Bafra ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serdal Şahin, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Yahşi,Bafra ilçe Müftüsü Burhan Keleş,  Bafra Orta Karadeniz Gazeteciler Derneği Başkanı ve Altınova Gazetesi sahibi Bilal Mürtezaoğlu ve Bafra ilçesinde görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları katıldı.          

    Bafra Orta Karadeniz Gazeteciler Derneği Başkanı ve Altınova
Gazetesi İmtiyaz sahibi Bilal Mürtezaoğlu, yaptığı açılış konuşmasında derneğin 2008 yılında kurulduğunu ve 40 üyesinin bulunduğunu ve Bafra ilçesinde basın mensupları olarak ilçede daima güzellikleri ve olumlu işleri ön plana çıkartmak için gayret gösterdiklerini belirtti.  Mürtezaoğlu, “Bafra’da hakikaten göz doldurur gazete, televizyon, internet gazeteciliği, radyo ekibi var. Bafra’da birlik ve beraberlik içerisinde gayret göstereceğiz. Bafra’ya hizmet verme noktasında Bafra protokollüne destek vererek, birlikte hareket edeceğiz” dedi. 

      Bafra ilçe Jandarma komutanı Binbaşı Serdal Şahin ve Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Bafra’da yeni göreve başladıklarını basın mensuplarıyla tanışmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler. Bafra Ağır Ceza
Mahkemesi Başkanı Hüseyin Öztürk ise, 4 yakındır Bafra ilçesinde görev yaptığını ve Bafra’da görev yapmaktan da son derece mutlu olduğunu ifade etti.

      Bafra’da yakın bir zamanda Bafra’da görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarını da ağırlayacağını belirten Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise,” Bafra’da ulusal ve yerel çalışmalar neticesinde, gazetede, televizyonculukta, radyoculukta, internet gazeteciliğinde görev yapan basın mensupları çalışmalarıyla, yani tecrübe açısından Bafra’da bayağı yol katledildi. Bafra’da basın mensubu arkadaşlarımızın da çok zor şartlar altında da mücadele ettiğini çok iyi biliyorum. Zorlukları aşmak içinde böyle hep beraber gayret edeceğiz. Bafra’da basın yayın gerçekten güzel bir noktadır. Diyalogları da iyi olduğunda Bafra’ya çok büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Bafra ilçe protokolünün Bafra ilçesinde ne kadar sorumluluğu varsa, Bafra’da basın mensuplarının da bir sorumluluğu vardır. Eksik olan şeyleri iyi niyette gündeme getirmek, örneğin basın mensuplarının görevidir. Basın mensupları aynı zamanda bulunduğu ilin ilçenin bir vizyonudur” dedi. 

      Bafra ilçe Kaymakamı Ali Katırcı, basınının herkese örnek olabilecek takdire şayan birlik ve beraberliği olduğunu vurguladı. Kaynaşma ve dayanışmanın her zaman önemli olduğunu ve basın mensuplarıyla birlikte olmaktan her zaman mutluluk duyduğunu belirten Katırcı,” Basınla olan iletişimde, halkla olan iletişimde basın mensuplarının çok büyük bir fonksiyonu var. Burada bizim temel hedefimiz, Bafra etrafında birleşimimiz ve yapıcı olmaktır. Onun dışında tabi eleştirilere de açığız. Bu çağda eleştiriye açık olmamak uygun değil, dolayısıyla, basın mensuplarıyla dengeli bir ahengi tutturmamız gerekiyor. Bunlar karşılıklı iletişimle olacak. Bir konuyu doğrulama adına basın mensuplarımız, Bafra protokolüne sorular sorabilir. Tek taraflı haber yapılmasın. Tek taraflı haber sistemine fikir olarak, ben karşıyım. Bafra’nın tabii ki, birlik beraberliğe, kaynaşmaya ve dayanışmaya ihtiyacı var. Bu nokta açık bir şekil de görülüyor. Hakkın, doğruluğun, adaletin, dürüstlüğün yanında, kötülüğün, çirkinliğin ve adaletsizliğin karşısında olacağız” diye konuştu.      

       Konuşmalardan sonra karşılıklı sohbet havasında geçen yemekte, Bafra protokolü basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.