Altınova gazetesinden cevap

Altınova gazetesinden cevap

Bafra Belediye Meclisi birkaç gün önce toplandı. Gündemde 2 yeni başkan yardımcısının görevlendirilmesi vardı. Bir kısım meclis üyesi "Geç kalınmış bir karar" diyerek karşı çıktı.

A+A-

 Evet doğrudur. Geç kalınmış bir karar. Ancak, "Zararın neresinden dönülürse, kârdır" diye de bir atasözümüz var. Geç kalınmış, diye Belediyede gerekli bir görev taksimatı yapılmasın mı?  

    Bu ne biçim bir "halka hizmet" anlayışıdır. İdari hizmet sadece Başkanın omuzlarında mı olacak?   

   Zihni Başkan, daha önceki dönemlerden kalan dağınıklığı büyük ölçüde toparladı. Kapıya dayanmış bulunan (ve esnafa olan) 6 trilyon borcu ödedi. 3-5 yüz TL borcu ödemekte zorluk çeken belediye, şimdi takır takır ödemelerini yapıyor.  

    Ancak personelin verimli çalıştırılması, görev taksimatı yapılarak yürütmenin hafifletilmesi, belediyenin yeni hamlelere başlaması aciliyet duyulan  ihtiyaçlardan. Buna katkı sağlayacak olan meclis, kalkmış bunu baltalıyor.
 

Çok yazık! Bu olay hem bir yüz karası, hem de Bafra'ya karşı işlenmiş bir cinayet! 

     Kimse önerilen şahısların kimliğine ses çıkarmıyor.  Her ikisi de yüksek tahsilli, vasıflı... 

    O zaman belediyenin başarısını engellemek niyeti dışında geride başka bir seçenek görünmüyor.     Yok, "Belediye bütçesinden artı gider olmasın" diye bu yola girilmişse, o zaman "meclis üyeleri de toplandıkları zaman ücret almasınlar".

Başka başkan yardımcıları da almasınlar! Bu önemli icraatta yan çizen arkadaşların önemli bir kısmı, daha önce başkan yardımcılarına ücret verilmesi yönünde oy kullanmadı mı?  

    Bir de, bu meclis üyelerinin içerisinde bazı AK Partililer var ki, Belediyenin imkanlarından en çok yararlananlar da onlar!  

    Beyler, belediye hizmetlerinin önünü tıkamayın. Adayları benimsemiyorsanız, açıkça seçenek olarak daha vasıflı başka adaylar çıkarın!   

   Meclis toplantılarında bir yandan ücret alırken, diğer yandan görevlendirilecek arkadaşlarının ücret almadan çalışmasını istemek tam bir tezat ve insafsızlık! Çok ayıp, çok... Lütfen bu ayıbı bir an önce düzeltin!                                                                       

   ALTINOVA


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.