AK Parti ilçe başaknı Tuncay YURDUSEVEN

AK Parti ilçe başaknı Tuncay YURDUSEVEN

Ak Parti Bafra İlçe Başkanlığının 4. Olağan Kongresi Bafra Belediyesi Kışlık Kültür Merkezinde yapıldı.

A+A-

Tuncay Yurduseven ve Aydın Akkurt’un aday olduğu kongrede ilk olarak Divan Başkanlığı oylaması yapıldı.

Divan Başkanlığına AKP Eski Sakarya Milletvekili ve Samsun Koordinatörü Recep Yıldırım seçilirken, Üyeliklerine ise AKP Samsun İl Başkan Yardımcısı Muhittin Arslan, AKP Samsun İl AR-GE Sorumlusu Kürşat Gündoğdu seçildi.

Kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Kongreye katılamayanları mesajları okunduktan sonra, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye gönderdiği kutlama ve selamlama mesajı sonunda salon ayağa kalkarak alkışladı.

Bütçelerin ve Çalışmaların oylanmasından sonra ise konuşmalara geçildi.

İlk olarak AKP Bafra İlçe Başkanı Av.İbrahim Semiz ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Ak Parti dönemlerinde Bafra’ya ve Bölgeye yapılan yatırımlarla ilgili konuşmalar yaptı.

AKP Samsun Eski İl Başkanı Av.Ali Akyüz yaptığı konuşmada,’’AKP’nin kurulduğu ilk günden bugüne kadar her kademesinde görev yaptım. Verilecek her görevden de kaçmayıp, AKP’nin nefer olmaya hazırım.’’dedi.

AKP Samsun Eski Milletvekili Birnur Şahinoğlu,’’Bafra benim için özel bir yerdir. Burada çok güzel anılarım ve seçim çalışmalarım oldu. Güzel bir teşkilat çalışması yaptık.’’diyerek yapılan çalışmalardan övgü ile söz etti.

AKP Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya,’’Konuşmama başlarken ilk olarak,’’2014 Seçimlerinde ALAÇAM ve YAKAKENT’i AKP’li Belediyeler arasına sokacağız. Bununda başaracağımıza inanıyorum. Çünkü bizler Başbakanımıza söz verdik.  Samsun Merkez ve 17 İlçeyi AKP’li Belediyeler yapacağız. Bunun içinde çok çalışmamız lazım. Başbakanı sevmek bedel ödemekten geçer. 2014 yılında yapılacak olan Mahalli Seçimlerde Belediye Başkanlığını kaybeden hangi ilçe ve teşkilatta olursa olsun, seçim akşamı istifasını hazırlasın. AK Parti olarak Türkiye'yi bölgenin ve dünyanın güçlü ve itibarlı ülkesi, Samsun'u da bölgenin yıldızı haline getirmeye devam edeceğiz. Samsun'da başlatılan büyük atılımların 2012 yılında da kararlılıkla devam etmesini, istikrarlı büyüme ve kalkınma sürecinin kat kat artarak yeni başarılarla taçlanmasını temenni ediyorum. Son 10 yıldır Türkiye her alanda kaydettiği eşsiz başarılarla, ekonomide, dış politikada, demokratikleşmede gerçekleştirdiği tarihi reformlarla bugün geleceğe her zamankinden daha bir umutla bakıyor. Türkiye, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yıldönümünde, yani 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alma hedefine doğru kararlılıkla ilerliyor.’’diyerek pembe tablolar çizdi.

Divan Başkanı AKP Eski Sakarya Milletvekili ve Samsun Koordinatörü Recep Yıldırım yaptığı konuşmada,’’Bu seçimler ne olursa olsun. Bizlere, Ak Parti Ailesine Çalan, Çırpan değil, Adam gibi Adam İlçe Başkanı lazım.  Samsun Halkı AKP’ye ve bize muhtaçtır. Bizim Belediye Başkanlarımız diğer partilerin Belediye Başkanları gibi halkına zulüm etmiyor. Birlik, Beraberlik içersinde olursak aşamayacağımız hiçbir şey olmaz.  Kavgalı aileye kız, Kavgalı Partiye oy vermezler. Onun için seçimleri kim kazanırsa kazansın. Küslük olmayacaktır.’’dedi.

AKP Samsun Milletvekili, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir’de,’’Bafra Marka olan bir ilçedir. Bafra bugün Türkiye’de yıldızı parlayan bir şehridir. 10 yıllık iktidarlığımız süresince çok büyük hizmetler yaptık. Hiçbir eksiğimiz yok. AKP Bafra İlçe Başkanlığının 4.olağan kongresinde bulunmaktan ayrıca çok mutluyum. AKP Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başarılı ekip çalışması sayesinde bütün dünya artık Türkiye’nin çalışmalarını hayranlıkla izliyor. Türkiye’nin başarısı karşısında şaşırıyorlar.’’diyerek AKP İktidarının Türkiye ve Samsun Bölgesine yaptığı yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Bafra İlçe Başkan Adayı Aydın Akkurt yaptığı ve AKP Bafra İlçe Başkan Adayı Tuncay Yurduseven oylamadan önce birlik,beraberlik mesajlar veren  konuşmalar yaptılar.

Yapılan seçimde ise AK Parti Bafra ilçe Başkanlığı 4. olağan kongresini Tuncay Yurduseven kazandı. Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen olağan kongrede 433 delegeden 424’ü oy kullandı. 3 oy geçersiz sayıldı. İki Liste ile girilen seçimlerde Tuncay Yurduseven 424 oyun 269’unu alarak yeni başkan seçildi. Diğer aday Aydın Akkurt 152 oy aldı.
Aydın Akkurt yaptığı konuşmada, “Oy vermeyen herkese teşekkür eder, yeni yönetime başarılar dilerim.’’derken,
Konfetiler ve alkışlarla kürsüye gelen Tuncay Yurduseven, “Seçimi kazanan AK Partidir, Bafra kazanacaktır. " dedi.

Sahnede ellerini birleştiren iki aday birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Yeni başkan Tuncay Yurduseven konfeti ve meşaleler arasında Ak Parti Bafra İlçe Başkanlığına partililerle birlikte gitti.

Ak Parti Bafra İlçe Başkanlığına seçilen Tuncay Yurduseven’in listesinde şu isimler bulunuyor.

‘’Abdullah Yıldırım,Abdurrahman Aksoy,Adem Bircan,Ahmet Cansız,Ahmet Derebey,Ahmet Yılmaz,Ali Semiz,Alpay Kesim,Aydın Ev,Ayşegül Kol,Bilal Kayakçı,Demir Ali Bilgen,Ertuğrul Tulum,Faruk Yılmaz,Hacer Keskin,Hüseyin Ceylan,Hüseyin Uyar,İsmail Kuloğlu,Kadir Türköz,Kenan Yıldızoğlu,Mehmet Bekgöz,Mehmet Dursun,Metin Dingil,Necati Soylu,Ramzan Çotur,Şaban Deniz,Şükrü Büyüker,Taner Maden,Üzeyir Kurt.’’

Kongreye ayrıca Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Havza Belediye Başkanı Av.Murat İkiz, Yozgat Çekerek Belediye Başkanı İsmail Şahin, Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer, Kolay Belediye Başkanı Dursun Aygün, İkizpınar Belediye Başkanı Şaban Çalışkan, Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, Bilgen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Bilgen, AKP Bafra İlçe Kadın Kolları Sebahat Kurt, AKP Bafra Gençlik Kolları Başkanı Adnan Günal, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Civar İlçe AKP İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ile çok sayıda delege katıldı.

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.