Adalet Bakanlığı’na Yeni Yılda 2.169 Zabıt Kâtibi Alacak

Adalet Bakanlığı’na Yeni Yılda 2.169 Zabıt Kâtibi Alacak

Adalet Bakanlığı’na Yeni Yılda 2.169 Zabıt Kâtibi Alacak

A+A-

 

Adalet Bakanlığı Kadrolu ve Sözleşmeli Zabıt Katibi Personel Alımı 2013 İşte Detaylar 694 kadrolu zabıt kâtibi, 2.169 sözleşmeli zabıt katibi, Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve sözlü sınava, 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS-2012), lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

 

ONPARMAK HIZLI KLAVYE KULLANIM KURSU BAFRA AKADEMİ’DE  

 

Zabıt Kâtipliği için Adliye Sınavlarına Hazırlık Eğitimi

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası olan ve 3 dakikada hatasız 90 kelime ve üzeri yazan adaylar, sınavın 1'inci aşamasını geçmiş sayılır. Sıra 2'nci aşamadadır, bu da birebir sözlü mülakattan geçer. Bunda da başarılı olan adaylar artık bir Devlet Memurudur.

 

Hepimiz doğuştan beynimizin her iki yarısını kullanırız. Bu yüzden çocukların hızlı öğrenmelerini memnuniyetle izler "maşallah her şeyi teyp gibi kaydediyor" deriz. Ancak zaman içinde tek elimizi kullanmamız sebebiyle beynimizin her iki yarısı arasında bağlantı sağlayan hücreler ölmeye başlar, bir yarısı gelişirken diğer yarısı zayıf kalır. Bildiğimiz bütün "dahi"ler bir şekilde beyinlerinin her iki yarısını da kullanabilen bu yeteneklerini kaybetmeyen insanlardır. Bilim adamları beynimizin iki yarısı arasında kaybolan bağlantının yeni hücreler üretilerek yeniden kurulabileceğini ve yeniden kurulan bu bağlantının zekada 1+1 (beynin iki yarısının toplamı kadar) değil kat be kat fazla (örneğin 5-6 kat) gelişme sağlayacağını tespit etmişlerdir. Bu bağlantının yeniden kurulabilmesi için önerdikleri en önemli yöntem, iki eli de aynı anda kullanma alışkanlığı kazanmaktır. Yani “on parmak” tekniği her iki eli ve hatta her parmağı ayrı ayrı kullanmayı sağladığı için çocukların zekalarını korumalarını, yetişkinlerin zekalarını kat kat artırmalarını sağlamaktadır!

 

ON PARMAK HIZLI KLAVYE KULLANIM KURSU NE KAZANDIRIYOR?

Bilgisayar karşısında geçirdiğiniz zamanın %80'ini klavyede doğru tuşu arayarak, sadece geri kalan %20'sini verileri girmekle geçirdiğinizi biliyor musunuz? 10 Parmak'la bu zaman kaybını ortadan kaldırabilir, bilgisayar kullanımındaki veriminizi artırabilirsiniz.

 

BİLGİSAYAR SERTİFİKASI OLMAYANLAR NE YAPMALI?
Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası olmayan adaylar Bafra Akademi’de açılan hızlandırılmış Bilgisayar Kurslarına katılarak ve 3 hafta gibi bir süre sonunda yapılan MEB Sertifika sınavı sonucunda bu sertifikayı alabilirler. Hızlandırılmış Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası ve On Parmak Hızlı Klavye Kullanım kursu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0362 542 41 60 numaralı arayabilirsiniz...

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.