8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı

Eğitim Bir-Sen Bafra Temsilciliği Kadınlar Komisyonu tarafından Öğretmenevi'nde organize edilen gecede bir araya gelen üyeler “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladı.

A+A-

 

Eğitim- Bir Sen Bafra Temsilciliği Kadınlar Komisyonu, ” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ” münasebetiyle Bafra İlçesi Merkez ve köylerde çalışan tüm Memur-Sen üyesi bayanlara yönelik “Kadınlar Günü Kutlama” programı düzenledi.

            Programın başında  Eğitim Bir Sen Bafra Temsilciliği başkanı Hamdi YILDIZ, katılımcıların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nü kutlayarak, Anayasa’ da kadınlara sağlanan pozitif ayrımcılığı ve kadınların sosyal hayatta daha fazla yer almalarını desteklediklerini, kadınlarımızın baş tacı olduğunu söyledi. Son günlerde artan kadına yönelik şiddeti de  kınayan Yıldız, yeni çıkan yasanın buna çözüm olmasını ve bu tür olayların bir daha tekrarlanmamasını temenni etti. Hamdi YILDIZ, iyi eğlenceler dileyerek programdan ayrıldı.

            Eğitim Bir Sen Bafra Temsilciği Kadın Kolları Başkanı Hülya ŞAHİN açılış konuşması yaptı. Hülya ŞAHİN konuşmasında;

 “Saygıdeğer Hanımlar,

           Eğitim Bir Sen –Bafra Temsilciliğinin 8 Mart Kadınlar Günü vesilesi ile düzenlediği eğlencemize hoş geldiniz.

            Toplumların varlığı da, geleceği de kadınlarla mümkündür. Kadınların ihmal edildiği ya da kadınların ihmal ettiği toplumlar, sağlıksız ve niteliksiz olmaya mahkûmdur. Kısacası, hayatın kaliteli olabilmesinin yolu, kadının varlığının etkinliğinden ve katılımcılığından geçmektedir.

         Hepimizin bildiği üzere 8 Mart, kadınların eşit işe eşit ücret, günde sekiz saat çalışma ve doğum izni talepleriyle 1857 yılında hakları uğruna başlattıkları eşitlik mücadelesini verdikleri gündür.
        Günümüzde ise 8 Mart'lar, kadın sorunlarına çözüm önerilerinin, kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve kadına yönelik şiddete son verilmesi istemlerinin; bir kez daha dile getirildiği gündür. Dilerim ileriki yıllarda kadınların sorunlarının değil başarılarının paylaşıldığı gün olarak kutlanır.

         Kadın hakları ihlallerine son vermek ve kadınların hayatın her alanında eşit şekilde yer almasını sağlamak için sendikamızda gereken çalışmaları yapmaktadır.

                    8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kadınların sorunlarına odaklanma açısından  fırsat olarak görürken, kadınların yalnız bir günle hatırlanamaması gerektiğini de savunuyorum. Kadınlar toplumların kıymetli varlıklarıdır, kıymetleri her gün hissettirilmelidir.

          Başta sizler olmak üzere, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, sorunlarının çözümüne vesile olması temennisiyle kutluyorum. 

              Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

 

       Düzenlenen etkinlik, Rümeysa ŞAHİN yönetimindeki folklor gösterisi ile başladı. Melahat TATLISU YAŞAR’ın öğrencisinden güzel bir şiir dinletisinin ardından eğlenceli yarışmalar yapıldı. Üyelerimizden Hülya İNCE  bağlama eşliğinde güzel türküleri ile geceye neşe kattı. İkramlar ve  katılanlara  günün anısına hazırlanan küçük hediyeler takdim edildi.

        Hülya ŞAHİN, bu gecenin düzenlenmesinde yardım ve destekleri için başta Sendika başkanı Hamdi YILDIZ’a, Kadınlar Komisyonu üyeleri” Melahat TATLISU YAŞAR’a, Döndü ŞAHİN’e , Serap AYYILDIZ’a, Hamide KİTAPCI’ya”, hediye desteğinde bulunan Bafra esnafına ve geceye katılan tüm üyelere teşekkür etti. 

s6301105-3.jpgs6301113-6.jpgs6301125-7.jpg

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.