20.220 Metre Doğalgaz Hattı Döşendi

20.220 Metre Doğalgaz Hattı Döşendi

2011 yılının ağustos ayı içerisinde ilçemizde doğalgaz çalışmalarına başlanmıştı.

A+A-

İlçemizin doğalgaz hattı çalışmalarını yürüten Akmercan Delta Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i ziyaret ederek 2011 yılında yapılan çalışmalar ve 2012 yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Akmercan Delta Doğalgaz Şirketi Bölge Müdür Mustafa Sezen şu bilgileri verdi: ''Bafra’da Doğalgaz şebeke hattı döşenmesi çalışmalarına 2011 yılının ağustos ayı içerisinde başladık.  İlçemizin Emirefendi Mahallesi'nde başlayan şehir içi doğalgaz hattı döşemesi çalışmalarında şu ana kadar 20.220 metre polietilen doğal gaz borusu döşendi. Ayrıca 596 adet binaya da bina bağlantı hattı servis kutusu takıldı. Bu süre içerisinde 1.000.000 TL tutarında bir yatırım gerçekleştirdik. 2012 yılı için proje ve malzeme çalışmalarımızı tamamladık. Hava şartları nedeniyle 2012 yılının ocak ayında bir süreliğine ara verdiğimiz çalışmalara mart ayı sonlarına doğru yeniden başlayacağız.''

 

Ziyaret sırasında Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin şunları söyledi: “Doğalgaz, Bafra için çok önemli bir projedir. Çalışmaları her zaman yakından takip ettim. Bugün de Bölge Müdürü arkadaşımız Sn Sezen, 2011 yılı çalışmaları ve 2012 yılı programları hakkında bizlere bilgi verdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Doğalgaz hattı döşemesi tüm mahallerimizi ayırım yapmadan kapsayacaktır. Tüm Bafra Doğalgaza kavuşacaktır. İlçemizde Doğalgaz çalışmalarıyla birlikte, elektrik kablolarının yeraltına döşenmesi ve yeni teknolojilerin getirilmesi, Telekom'a ait çalışmalar, belediye olarak bizlerin yağmur suları deşarj hattı ve kanalizasyon hattı döşemesi çalışmalarımız bulunmaktadır. Tüm bu çalışmalar çok önemlidir. Fakat yollarımız da bozulmaktadır. Vatandaşlarımızdan sabır ve hoşgörü rica ediyorum. Yapılan bu hizmetler nedeniyle vatandaşlarımız ve araç sahiplerimiz zahmet çekmektedir. Bütün bunları biliyorum. Bu nedenle bu yaz ciddi asfalt, yama ve kaldırım çalışmaları yapacağız. Bozulan yollarımızı bakıma alacağız. Bütün bunları yapmak için asfalt şantiyesi ve plenti kurduk. Asfalt bakım ve tamir aracı aldık. Mali kaynaklarımızı ayarladık. Çok hızlı asfaltlama ve bakım çalışmaları yapacağız. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır rica ediyorum. Bugüne kadar gösterdikleri sabır ve hoşgörüye de çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.