19 MAYIS’TA OKULLAR HALKIN HİZMETİNE AÇILIYOR

19 MAYIS’TA OKULLAR HALKIN HİZMETİNE AÇILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle hazırlanan “Okullar Hayat Olsun Projesi” 19 Mayıs ilçesinde hayata geçiriliyor.

A+A-

Samsun 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 19 Mayıs Belediyesi, Dereköy Belediyesi, Yörükler Belediyesi ve Bafra Orman İşletme Müdürlüğü arasında, okulların eğitim öğretim saatleri dışında vatandaşların hizmetine açılması için “Okullar Hayat Olsun Projesi”nin 19 Mayıs ilçesi uygulama protokolü imzalandı.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora’nın katılımıyla gerçekleşen “Okullar Hayat Olsun Projesi” protokolünde 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal, Yörükler Belediye Başkanı Süleyman Eroğlu, Bafra Orman İşletme Müdürü Ahmet Ulukan ile 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, kurum ve okul müdürleri katıldı.
19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Dilek tarafından yapılan “Okullar Hayat Olsun Projesi”nin tanıtımından sonra Bafra Orman İşletme Müdürü Ahmet Ulukan yaptığı konuşmada, yeni nesillerin yeşille büyüyebilmeleri için üzerlerine düşen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirtti.
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Hepimiz okullardan geldik. Çocuklarımızın özgüvenlerini kazanmaları, kendilerini ifade etmeleri, öğrenmeyi öğrenmeleri eğitimin en önemli ayağıdır. Okulların halkımızın hizmetine sunulması ile ilçemizde sosyal, kültürel, sportif etkinlikler ve katılım oranlarında da ciddi artışlar olacaktır. Eğitimin tüm basamaklarında belediyeler olarak bundan önce vardık, bundan sonra da olacağız” dedi.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora, “Bir toplumun en önemli vazifesi eğitimdir. Eğitim yoksa hiçbir şey ayakta kalamaz; eğitim varsa her şey ayağa kalkar. 19 Mayıs ilçesinde bu proje kapsamında planlanan ve hatta gerçekleştirilmeye başlanan faaliyetleri oldukça dolu ve etkili gördüm” diye konuştu.
19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile belediyeler ve diğer kurumlar arasındaki bu yüksek enerji ve sinerjinin kendisini oldukça mutlu ettiğini belirten Cora, katılımcılara teşekkür etti. Okulların en etkili şekilde kullanılmasında okullar Hayat Olsun Projesi’nin oldukça önemli bir proje olacağı belirtti.
Konuşmaların ardından Okullar Hayat Olsun Projesi 19 Mayıs Uygulama Protokolü imzalanarak yürürlüğe girdi.
Protokolde okul bahçelerinin kamelyalarla ve dinlenme alanlarıyla düzenlenmesi ve ağaçlandırılması, okullara teknolojik ekipman ve bakım desteği sağlanması, halkın sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri okullarda yapması için gerekli düzenlemelerin yapılması, hayat boyu öğrenme kapsamında yetişkinler için kurs ve seminerler yapılması gibi okulların halka yönelik olarak kullanılması için bir dizi etkinlik yer alması amaçlanıyor.

20120330aw000312_02.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.