14 MART TIP BAYRAMI

14 MART TIP BAYRAMI

HEKİMLER TOPLUĞUN İNANDIĞI VE DEĞER VERDİĞİ KİŞİLERDİR"

A+A-

Samsun İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, hekimlik mesleğinin fedakarlıkla icra edilen, mayasında özveri, sabır ve tahammül olan en kutsal meslek olduğuna dikkat çekerek, tarihin her döneminde önemini ve toplum içindeki saygınlığını muhafaza ettiğini söyledi. 
Dr. Yusuf Köksal, "Ülkemizde, tıp mesleğini ve geleneklerini yaşatan, yaşamı boyunca öğrenmeyi ilke edinerek, ülkesine ve insanlığa hizmet amacını taşıyan hekimlerimiz ve sağlık personelimiz, İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşam sürmesi için özveriyle çalışıyor. Hekimler, toplumumuzun inandığı, her zaman değer ve destek verdiği, gönül borcu duyarak saydığı kişiler olmuşlardır. Bugün, en güç koşullarda bile, deneyim ve birikimleriyle, alanındaki gelişmeleri yakından izleyerek kullanan, mesleğinde yetkinliğini kanıtlamış doktor kadrolarıyla Ülke olarak övünmekte, doktorlarımızın özverili çalışmaları ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla geleceğe güvenle bakmaktayız" dedi.
Samsun'da nitelikli sağlık kadroları, bilim ve teknolojinin tıp alanında baş döndüren gelişmeleri, sağlık hizmetini insanımıza kolay, erişilebilir ve etkili bir şekilde sunmaya çalıştıklarını ifade eden Dr. Yusuf Köksal, "Sağlık hizmetini sunabilmek için en büyük görev başta meslektaşlarım olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefidir. Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bu hizmet kervanında özveri ve inançla meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet vermeye devam edeceklerine inancım sonsuz. İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.