casino maxi
  • BIST 99.547
  • Altın 236,786
  • Dolar 6,1013
  • Euro 7,1788
  • Samsun : 23 °C

MHP İKTİDAR OLMAK İSTEMİYOR MU?(III)

OSMAN KARA

Bütün şartların iktidar için büyük fırsatlar sunmasına rağmen hala yüzde onlar civarında dolaşmakla teselli bulan bugünkü MHP’nin iki büyük sorunundan birisi genel merkez ve teşkilatlarının içinde bulunduğu fikri ve fiziki tembellik ise diğeri de güven bunalımıdır.

MHP genel merkez ve taşra teşkilatları Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra çok ciddi ve çok tehlikeli bir tembellik illetine yakalanmıştır. Döneminin tüm ulaşım imkansızlıklarına rağmen Anadolu’yu adım adım tarayan, bir konferanstan diğerine, bir mitingden bir başkasına koşan Alparslan Türkeş’in liderliğindeki MHP ile tüm parti faaliyetlerini Umutköy’deki eviyle Balgat’taki genel merkez arasındaki gidiş gelişlerle sınırlayan, salıdan salıya parti grubunda konuşan ve seçimden seçime de göstermelik birkaç ili dolaşan Devlet Bahçeli’nin genel başkanlığındaki MHP’nin aynı MHP olduğunu söylemek pek kolay olmasa gerek.

MHP’nin sadece genel merkezi değil taşra teşkilatları da aynı fikri ve fiziki tembellikle maluldür. Dünün seminerden semire koşan, dün bir yeni taraftar kazanmak uğruna çalmadık kapı bırakmayan dava adamlarının yerine bugün eş dost ziyaretini ya da iftar davetlerine icabeti parti faaliyeti zanneden ve bunu da sosyal medyada paylaşan yerel yöneticiler almıştır.

Daha da kötüsü dün gelecek her değere yerini devretmeye hazır idealistlerinin yerine bugün karısını, baldızını, bacanağını, anasını, babasını üye yaparak partiyi ele geçirmek ya da elden kaçırmamak için çabalayan kongre cambazları türemiştir. MHP tarihinde görülmeyen kongre ve ayak oyunlarının giderek daha fazla gözler önüne serilmesi geniş kesimlerce hem geçmişin mücadelesine hem partinin geleceğine ihanet olarak algılanmakta ve inanmış kitleleri partilerinden biraz daha uzaklaştırmaktadır. MHP Genel Merkezi, eğer iktidar olmayı gerçekten istiyorsa bu kongre oyunlarına bir an önce son vermek durumundadır.

MHP genel merkezi ve teşkilatlarının “tembelliği” sadece fiziki planda söz konusu değil fikri planda da geçerli bir tespittir ve bu tespit fiziki plandaki tespitten daha net ve daha öldürücü bir tespittir. MHP genel merkezi Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra ortaya yeni bir proje koyamamış, bırakın yeni projeyi yeni bir slogan bile üretememiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, başta Genel Merkezi olmak üzere tüm teşkilatları ve kadrolarıyla içine düştüğü bu fikri ve fiziki yorgunluk ya da daha net bir ifadeyle bu fikri ve fiziki tembellikten sıyrılmak zorundadır ve bu tembellikten sıyrıldığı taktirde Türk Milleti’nin önüne mükemmel bir seçim beyannamesi, bir kalkınma plan ve programı koyabilecek kadrolara bunca ihmaline ve dışlamasına rağmen hala bile sahiptir. (Devam edecek.)

Bu yazı toplam 384 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Bafra 55 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 553 667 59 11 | Faks : 362 543 88 67 | Haber Yazılımı: CM Bilişim