casino maxi
  • BIST 98.336
  • Altın 241,139
  • Dolar 6,2619
  • Euro 7,3535
  • Samsun : 23 °C

ÇOK DAHA FAZLASI ORTAYA ÇIKACAK

OSMAN KARA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı dinliyorum. “Geçmişte biz de hata etmişiz” diyerek günah çıkartmaya çalışıyor. Bekir Bozdağ’ın ardından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç alıyor sahneyi. Özür dilemek yerine mazeret üretmeyi tercih ediyor havalarında. “Bu kadar saf olacağımızı nereden bilecektik” diyor. Saflığın safça bir itirafı mı? Yoksa geçmiş ortaklığın üzerinin zekice örtülmesi mi? Bilemiyorum.
Ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısındaki konuşmasını okuyorum büyük bir dikkatle. “Yolsuzluk kisvesi altında aylardır, yıllardır planlanan bir operasyonun devreye sokulduğunu” söylüyor. Ve devam ediyor: “Geçmişteki bazı yargılamaların da üzerinde çok büyük soru işaretleri olduğunu artık net olarak görüyoruz. Sahte ihbarlar, sahte delillerle tasarlanmış yargı mensuplarıyla insanların nasıl mahkum edildiklerini daha belirgin şekilde görüyoruz. Bütün bunlar hukuk saikiyle, adalet saikiyle değil tamamen örgüt saikiyle yapılıyor. Yargının tümünü zan altına asla alamam. Bunun içinde yürütme de var. Bunlar müşterek yapılıyor. 17 Aralıktan bugüne kadar devletin kurumları içinde nasıl bir çark kurulduğu net olarak görülüyor. Göreceksiniz bundan çok daha fazlası ortaya çıkacak.”
Bu sözler sadece geçmişe yönelik bir itiraf değil aynı zaman da geleceğe yönelik bir tehdit. “Göreceksiniz bundan çok daha fazlası ortaya çıkacak” cümlesiyle kirli çamaşırların bilindiğini ve birer birer ortaya saçılacağını haber veriyor. Birilerini tehdit ediyor. O birileri de belli. Yeni bir adla anılıyorlar artık: Haşhaşiler. Yani Hasan Sabah ve fedaileri, yani kanlı katiller. Ama sıradan katiller değil bunlar. Hedeflerinde devlet var, devlet adamları var. Haşhaşiler Selçuklu Devleti’ni çökertmeye kalkışmışlardı, Başbakan’a göre bunlar da Türk Devleti’ni çökertmeye çalışıyorlar. Hem de “uluslararası kirli odakların elinde oyuncak olarak” yapıyorlar bunu. Cümle aynen şöyle: “Aziz Türk milletinden değil, mensubu oldukları örgütten emir ve talimat alıyor öyle hareket ediyorlar. Uluslararası kirli odakların elinde oyuncak olmuş bir örgüt adeta efsunladığı mensuplarını kendi ülkeleri aleyhine örgütlüyor.” 
Sahte ihbarlar, sahte deliller, gizli tanıklar, yargısız infazlar, toplu linçler, akıl almaz manşetler, kanal kanal gezen haysiyet cellatları, Manisa’daki adama Ankara’da suikast yapmaya çalışan özel harpçiler(!). O bahaneyle girilen kozmik odalar. Başlarına basılarak bir mücrim gibi götürülen paşalar, istikbali çalınan teğmenler, cenazesini belediyenin kaldırdığı darbe finansatörleri ve tüm diğerleri; bunlar Sayın Başbakan’ın yeni farkına vardığı son beş yılın Türkiye gerçekleri. Ah, keşke Sayın Başbakan, bu feryatlara zamanında kulaklarını tıkamasaydı da hukuksuzluk böylesine dal budak salmasaydı ve sonunda kendisi de böylesine feryat etmek zorunda kalmasaydı.
Bu temenniden sona şu soruyu da sormak gerekiyor: “Uluslararası kirli odakların elinde oyuncak olmuş örgüt devlet kurumları içinde çarklarını kurarken” sizler neredeydiniz? Kimlerle işbirliği yapıyordunuz ve de kimlerle hangi metotlarla mücadele ediyordunuz? Sakın “yanılmışız” ya da “safmışız” mazeretinin arkasına sığınmayınız. Devlet yönetiminin saflığa ve yanılmaya tahammülü yoktur.

Bu yazı toplam 664 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Bafra 55 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 553 667 59 11 | Faks : 362 543 88 67 | Haber Yazılımı: CM Bilişim