casino maxi
  • BIST 99.547
  • Altın 234,485
  • Dolar 6,0735
  • Euro 7,1510
  • Samsun : 23 °C

ARTIK KABUL EDİN

OSMAN KARA

Bu süreç birleşme, bütünleşme değil boşanma, ayılma sürecine çevrilmiştir, artık kabul ediniz lütfen. Lütfen gerçeklere kapadığınız gözlerinizi açınız ve lütfen gerçeği kabul ediniz. Yola hangi niyetle çıkmış olursanız olunuz şunu biliniz ki bu yol sizi ve bizi saadete değil felakete götürür. Yol yakınken dönün lütfen; dönün ve milleti de peşinizden sürüklemeyin.
Görün ve kabul edin ki, sizin içi boş valizinizi adına ister alt ister üst deyin bir başka akıl ayrılma ve bölünme projeleriyle doldurmuş. Gerçi bunun böyle olacağı baştan belliydi ama uyarılara kulaklarınız tıkadınız. Vatanseverlerin uyarıları yerine dışarıdaki “üst akılların” ve içerideki geçmişleri karanlık, niyetleri bozuk bir takım yazarçizerin, bir takım akıl hocalarının projelerine itibar ettiniz. Ve düne kadar bu millete mensubiyetleri ve devlete bağlılıkları konusunda hiç sorun olmayan insanları eli silahlı ihanet çetelerine mahkum ettiniz. İçi boş sloganların cazibesine kapılıp devletin boşluğunu çetelerin doldurmasına seyirci kaldınız. Ve şimdi o coğrafyada ne size ne polise ne de askerinize yer var. Yazık hem de çok yazık.
Kurtarılmış bölgeler merasimle açıklanıyor. Vatan sınırları içinde bir takım hainler mahalle sınırları çiziyor. Sanki müşriklere karşı kazılan Medine çevresindeki hendeğe nispet Türk Devletine karşı mahallelerin etrafına hendek kazıyorlar ve bunu da televizyon kameralarının önünde açıklıyorlar. Daha da acısı milli sınırlar içinde etnik sınır çizme soytarılığı hükümetten de muhalefetten de halktan da yeterli tepkiyi görmüyor. Hangi ölüme yanalım? Bedenlerin kahpe kurşunlarla toprağa cansız düşmesine mi milli duyguların ölmesine mi? 
Barzani’nin peşmergeleri topraklarımızdan merasimle, zafer işaretleriyle ve maalesef bizim halkımızın halayları, zılgıtları,”Biji Serok Apo” sloganları arasında geçiyor! Hani şu bir zamanlar Erbil’de bir danışmanın saz çalıp bir bakanın türkü çığırdığı; hani şu Şiwan Perver denilen Kürt ayrılıkçısı ile Diyarbakır’da el ele yan yana oturduğunuz Barzani var ya işte onun peşmergeleri. Kendi ordusunu taşlayan, pusuya düşüren, karısının yanında arkasından vuran halkımız var ya, işte o halk. Ve işte sizin ayrılıkçılara taviz vere vere milleti getirdiğiniz nokta.
Görün artık, bu yolun sonu felaket. Görün ve dönün lütfen, dönün. Kaybetmezsiniz kazanırsınız, millet de kazanır, siz de kazanırsınız.

Bu yazı toplam 995 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Bafra 55 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 553 667 59 11 | Faks : 362 543 88 67 | Haber Yazılımı: CM Bilişim