casino maxi
  • BIST 99.547
  • Altın 236,786
  • Dolar 6,1013
  • Euro 7,1788
  • Samsun : 23 °C

ALLAHIM

OSMAN KARA

Allah’ım; sesimiz mi cılız yoksa çok mu uzaklaştık senden? Üç asır oldu feryadımız boşlukta yankılanır durur da sana ulaşmaz. Ya da ulaşır da kabul mü görmez? Tövbesi kabul olmayacak kadar mı günahkarız?
Üç asırdır hep biz dövülürüz, hep biz sürülürüz, hep bir öldürülürüz. Biz ki Senin son peygamberini peygamberimiz, kitabını kitabımız bilmişiz. Biz ki bir zamanlar üç kıta, dört köşe, yedi deniz, yedi iklimde senin ismi şerifini şanla şerefle haykırmışız. Biz ki, bir zamanlar suya seccade salmış, kıtaları kıtalara bağlamışız. 
Biz ki bir zamanlar zalimlere korku, mazlumlara hami, halka adaletmişiz. Biz ki bir zamanlar hakanlara hakanmışız. Dünya bizden sorulurmuş. Fermanımız şarktan garba, şimalden cenuba aynı anda ulaşır ve ulaştığı her yerde mazluma umut, zorbaya korku salarmış. Nerede mağdur ve mazlum varsa bizim gemilerimiz orada biter, zorbaya engel, mazluma sığınak olurmuş. 
İlim bizdeymiş, fen bizde, sanat bizde, ahlak bizdeymiş. Sadece zorbalığın karanlığına dalmamışız bir şimşek gibi parlayarak aynı zamanda cehaletin karanlığından da biz tutup çıkartmışız bilimin aydınlığına şarkı ve bilhassa garbı. Öyleyse çevremizi saran bu karanlık da neyin nesi?
Duada eksiğimiz yok sayıca. Samimiyette mi noksanız ya da üstümüze düşeni yapmakta mı? Tamam; biz ergenler suçluyuz ve günahkarız hem de duası rahmet deryanızdan bir katre mükafata layık olmayacak kadar günahkarız da sabilerin suçu ne, günahı ne? Onların feryadı da aşamaz mı aradaki sonsuz mesafeleri? Biz onların şefaatinden nasiplenemezken onlar bizim günahımızın kefaretini mi öderler daha dünyaya yeni gelmişken ölerek? Ya da o sabi sübyanlar bizim günahımıza ortak olmasınlar diye mi senin katına göç ettirirler bu fani dünyadan?
Bugün bayram, biz yeni urbalarımızla eş dost ziyaretine gideceğiz, türlü tatlılarla nefsimizi tatmin edeceğiz, güleceğiz eğleneceğiz. Ama Irakta, Suriye’de, Filistin’de, Afganistan’da ve daha başka yerlerde çoluk çocuk, kadın erkek Müslümanlar vurulacaklar, sövülecekler, dövülecekler, öldürülecekler. 
Allah’ım; bitmeyecek mi Türk Dünyası’nın ve İslam Alemi’nin bu üç asır süren karanlık gecesi, sabah olmayacak mı bu koca dünyada? Akif’in vadettiği günler gelmeyecek mi hala? Yarın bu kadar mı uzak İslam Alemi’ne?
NOT: Tüm okurlarımın, dostlarımın, Samsun halkının, Türk Dünyası’nın ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını kutluyorum.

Bu yazı toplam 549 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Bafra 55 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 553 667 59 11 | Faks : 362 543 88 67 | Haber Yazılımı: CM Bilişim