casino maxi
  • BIST 99.746
  • Altın 237,739
  • Dolar 6,1527
  • Euro 7,2477
  • Samsun : 21 °C

AĞLAMAK ZAMANIDIR

OSMAN KARA

2016 Temmuz'unun son akşamı. Evimin arka balkonunda kah için için kah yaşın yaşın ağlıyorum. Delikanlılığa adım attığımız günlerde erkeklerin ağlaması ayıplanırdı. Bize “erkekler ağlamaz” demişler, bizi öyle büyütmüşlerdi. Bunu biliyor ve yine de ağlıyorum. Çünkü ağlamak zamanıdır.

Kaybettiğimiz değerlere ağlıyorum. “İslamiyet” gibi bir kutsal kavramın “devleti ele geçirmek” gibi akıl, izan ve ahlakdışı bir hedef uğruna istismar edilmesine ve bu milletin bugüne kadar dünyanın bu en çetin coğrafyasında hür ve bağımsız olarak ayakta kalmasını sağlayan kurumların tahrip edilmesine ağlıyorum.
Vatan ve tarih şuurunun büyük şairi Yahya Kemal “ordu milletlerin en sarpı, en çetini” diye tarif eder bu milleti. Ne muhteşem bir tariftir. Ne yazık ki, bu milletin bir başka ve en kıymetli kutsalı İslamiyet’i cihana hâkim kılmak gibi bir büyük ideal söylemiyle(!) yola çıktığını dillendiren bir şebeke 2016’da bu milletle ordusunu karşı karşıya getirmiştir. Bugün o milletin “Peygamber Ocağı” diye kutsadığı ve evladını kurbanlık koç niyetine saçını kınalayarak gönderdiği kışlaları yine o milletin belediyelerine ait iş makineleriyle kuşatılmış vaziyettedir.

“Peygamber ocağı” diyerek kutsadığımız kışla böyle de hâkiminin oturduğu koltuğu “Peygamber minderi” mertebesine çıkardığımız adalet kurumumuz farklı mı? O “Peygamber minderinin” namussuz kumpasların hukuksuz ve ahlaksız mensuplarınca işgal edileceği ve orada hakkın ve hukukun idam fermanının imzalanacağı kimin aklına gelirdi ki? Ben akla gelmeyenin başımıza gelmesine ağlıyorum.

Ve de eğitim kurumlarımızın işgali ve hali perişanı. En az üçte birinin herhangi bir okulda sınıf öğretmeni olamayacağı kesin kitapsız profesörlerin milletin geleceğini kendi ihanet şebekesi mensuplarına peşkeş çektiği, nicelik olarak sayıların hızla artmasına rağmen niteliğin her geçen gün dibe yaklaştığı ilim âlemimizin haline ağlamamak mümkün mü?

O üç kurum da bizimdi, o üç kurum da bu kepaze istismar ortalığı ele geçirinceye kadar toplumun en saygın kurumlarıydı. Heyhat ki, üçü de bir namussuz hesaba kurban gittiler. Ama bunlardan çok daha vahimi “İslamiyet gibi bir kutsal” değerin bu insanlar tarafından bir sinsi projeye vasıta kılınmasıdır.

Ben ağlıyorum. Siz de ağlayın. Zira ağlamak zamanıdır.

Bu yazı toplam 645 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Bafra 55 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 553 667 59 11 | Faks : 362 543 88 67 | Haber Yazılımı: CM Bilişim